Soovituslik lugemisvara:

1. klass
Margit Saluste            “Kuidas tekkisid aastaajad?”;
“Eesti muinasjutte”
Silvi Väljal “Jussikese seitse sõpra”
Feliks Kotta “Tublid loomad”
Venda Sõelsepp “Targasti tehtud”
Eno Raud “Peep ja sõnad”
Ellen Niit “Krõlliraamat”
Eno Raud “Sipsik”
Eno Raud “Kassid ja hiired”
Eesti rahva mõistatusi “Mõista, mõista…” esimene ja teine raamat
Èva Janikovszky “Kui ma oleksin suur”
H. Huovi, J. Lemmety “Urbo, Turbo ja Ihvahvaa”
Eno Raud “Kukest ja kurest, konnast ja karust”
Alf Preisen “Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni”
Andrus Kivirähk “Leiutajateküla Lotte”
Edgar Valter “Pintselsabad”, ”Pokuaabits”
Ellen Niit “Triinu ja Taavi uued ja vanad lood”

Uuemad raamatud:
August Kitzberg “Pannkook”
Eno Raud “Väike autoraamat”
Henno Käo “Väike kahvatu kummitus ja teised lood”
Lapse oma juturaamat “Kummaline kuju”
Heiki Vilep “Roosa printsess”
R. Kasser, E. Einama “Kalliralli”

2. klass
I. Maran „Londiste, õige nimega Vant“
A. Pervik „Kirjatähtede keerukas elu“
A. Pervik „Kollane autopõrnikas“
J. Rannap „Nublu“
J. Vaiksoo „Lumemöll“
S. Laidla „Apteegitont Aavi“
R. Vaidlo “Kessu ja Tripp”
A. Reinla “Pätu”
J. Rannap “Topi”
A. Vallik “Pits ja Tutsik”
A. Pervik “Dixi & Xixi”
J. Rannap “Aptsihh! Aptsihh! Aptsihh! “
S. Olsson ja A. Jacobsson “Sune”(sari vahvaid koolilugusid)
A. Pervik „Paula“ (sari vahvaid koolilugusid)
A. Lindgren “Lärmisepa tänava Lota”
J. Vaiksoo “Neli hommikut ja üks õhtu”
A. Lindgren “Madlike”
H. Käo “Noorpagana lood”
T. Seero „Kaarli lood“
A. Kivirähk „Siim, Sirli ja saladused“
P. Raud „Sanna ja salakütid“
P. Raud „Ernesto küülikud“
K. Kass „Samueli võlupadi“

3. klass
Hilli Rand “Kollased koolilood”
Aino Pervik “Paula esimene koolipäev”
Marju Õunapuu “Kuninganna Anni lood”
Ada M. Soo “Richard ja raamatud”
Tiit Kändler “Asi susiseb”
Tõnu Seero “Jürimari pere lood”
August Jakobson “Ööbik ja vaskuss”
Jaan Rannap “Toonekurg Tooni”
Jakob ja Wilhelm Grimm “Vahva rätsep”
Henno Käo “Noorpagana lood”
Julius Ungru “Minu lapsepõlve paganamaa”
Annie M.G. Schmidt “Viplala lood” I ja II osa
Valeria Ränik “Ülejõel, Kassilaiu pealinnas”
Andrus Kivirähk “Limpa ja mereröövlid”
Aino Pervik “Kollane autopõrnikas”
Andrus Kivirähk “Sirli, Siim ja saladused”
Hilli Rand “Nimeks Nipsutera”
Kristel Salu “Viljaküla Brita memuaarid”
Andrus Kivirähk “Leiutajateküla Lotte”
Lehte Hainsalu “Pikkurilli”
Janno Põldma “Lepatriinude jõulud”
Aino Pervik Kunksmoorilugu”
Tove Jansson “Muumitroll”
Lewis Carroll “Alice imedemaal”
Ira Lember “Tädi Fantaasia”
Leelo Tungal “Vana vahva lasteaed”
Anne-Catherine Vestly “Kaheksa väikest, kaks suurt ja veoauto”
Ole Lund Kirkegaard “Kummi-Tarzan ja teised”
Kristiina Kass             “Käru-Kaarel”
Reet Kudu “Pöörane reis”
Henning Wiesener “Kas loomad pesevad hambaid?”
Saviour Pirotta “Aisopose valmid”
Erika Esop “Lendstart”
Micael Coleman “Leegitsev olümpia”
Jaan Rannap “Aptsihh! Aptsihh! Aptsihh!”
Ilmar Tomusk “Tere, Volli!”
Aino Pervik “Arabella, mereröövli tütar”
Astrid Lindgren “Pipi Pikksukk”
Aino Pervik “Umbluu”
Ira Lember “Prillmadu”
Hella-Mare Männamaa “Tudrepalu lood”
Eno Raud “Naksitrallid”
Donald Bisset “Kõnelused tiigriga”
Astrid Lindgren “Vahtramäe Emili uued vembud”
Erni Krusten “Piibar”
Richard Roht “Jutte loomadest”
Leelo Tungal “Kristiina, see keskmine”
Aino Pervik “Presidendilood”
Kätlin Vainola “Ville”
Astrid Lindgreni raamatuvalik:
muinasjuttude valik “Vanad head muinasjutud”
ajakirjad Täheke, Hea Laps, Loodusesõber

Uuemad raamatud:
Piret Raud “Natuke napakad lood”
Ketlin Priilinn “Anna ja tema merisiga Julius”
Piret Raud ”Tobias ja teine B”
Siiri Laidla “Norman Kartmatu ja Noodila vennaskond”
Aidi Vallik “Unekoer”
Ellen Niit “Suur maalritöö”

4. klass
A. A. Milne „Karupoeg Puhh“
A. Pervik “Arabella, mereröövli tütar”
R. Roht “Jutte loomadest”
O.Luts “Kevade”
Fr. R. Kreutzwald “Kullaketrajad”
S. Laidla „Raamatukogunõid Rosaalie“
E. Kästner “Veel üks Lotte”
A. Lindgren “Vahtramäe Emil”
A. Lindgren  „Väikevend ja Karlsson katuselt”
A. Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvist”
A. C. Vestly “Vanaema ja kaheksa last metsas”
P. Travers “Mary Poppins”
L. Tungal “Pool koera”
E. Valter “Isand Tuutu ettevõtmised”
O. Preussler “Väike nõid”
A. Lindgren  “Pipi Pikksukk”
J. Rannap  “Tupsik”
Wimberg „Buratino tegutseb jälle“
P. Raud „Härra Linnu lugu“
K. Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
R. Vaidlo  “Ühe ahvi lugu”

5. klass
Astrid Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvist”
J R R Tolkien “Kääbik”
Kornei Tšukovski “Imepuu”
Ricard Roht “Jutte loomadest”
James Krüss “Minu vanaisa ja mina”
FR R Kreutzwald “Kilplased”
Jan Brzechwa “Pan Kleksi akadeemia”
August Jakobson “Puujalaga katk”   “Suur onu ja väike vennapoeg”
kogumik “Marjakobar ja teisi setu muinasjutte”
Heino Gustavson “Igal kohal oma lugu”
Harri Jõgisalu, Lembit Tihkan “Lugusid vanalt Läänemaalt”
Kogumik “Korea muinasjutud”
Kogumik “Hedaleni metsa trolled”
Olivia Saar ”Mängitud mängud”
Jaan Kross “Mardileib”
Eduard Bornhöhe “Tasuja”
Eerik Laidsaar “Kompanii poeg”
Riho Lahi “Värdi”
Hando Runnel “Juturaamat”
Holger Pukk “Tarkusetera”
L. Frank Baum “Võlur Oz”
Boriss Nikolski “Lõbusad sõdurilood”
Hannu Mäkelä            “Härra Huu”
Veniamin Kaverin “Kerged sammud”
Miloš Macourek “Muinasjutte”
Hando Runnel “Mõtelda on mõnus”
Sempè Goscinny “Väike Nicolas”
Karl Ader “Kui mina sirgusin suuremaks…”
Ottfried Preussler “Väike nõid”

Uuemad raamatud:
Reeli Reinaus “Täiesti tavaline perekond”
Aapeli “Vinski lood”
Moni Nilsson-Brännström      “Tsatski ja paps”
“Tsatski ja mamps”
Jaan Tangsoo “Mina ja minu pere”

6.klass
J.Smuul „Meremeer Murka“
J.Verne „Saladuslik saar“
J.Verne „Viieteistkümneaastane kapten“
M.Twain „Tom Sawyeri seiklused“
M.Twain „Prints ja kerjus“
D.Hill „Näeme veel, Simon“
S.Rannamaa „Kadri. Kasuema“
mõni muinasjuturaamat
I.Turgenev „Mumuu“
J.Kross „Väike Vipper“
A.Lindgren „Vennad Lõvisüdamed“

7.klass
M.Knight „Lassie tuleb ikka koju“
J.K.Rowling „Harry Potter ja tarkade kivi“
J.Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer“
A.Vallik „Kuidas elad, Ann?“
J.Parijõgi „Teraspoiss“
üks Terry Pratchetti romaan omal valikul
C.Nöstlinger „Vahetuslaps“
K.Reimus „Haldjatants“

8.klass
O.Wilde muinasjutukogu „Õnnelik prints. Granaatõuntest maja“
A.C.Doyle „Etüüd punases“
A.C. Doyle „Baskerville`ide koer“
D.Leetsalu „Mängult on päriselt“
V.Uibopuu „Janu“
D.Defoe „Robinson Crusoe“
G.Orwell „Loomade farm“
E.M. Remarque „Läänerindel muutusteta“

9.klass
S.Henno „Mina olin siin“
A.Kivikas „Nimed marmortahvlil“
A.Kivirähk „Rehepapp“
A.de Saint-Exupery „Väike prints“
üks A.Christie`i romaan omal valikul
C.Bronte „Jane Eyre“
A.Dumas „Kolm musketäri“

Kommenteerimine on suletud