Jõulupidu

Leie kooli ja lasteaed “Sipelgapesa” ühine jõulupidu toimub 21.detsembril algusega kell 14.00. Olete oodatud!

Rubriigid: Koolielu

Avatud tunnid lastevanematele

Lugupeetud lapsevanemad!

Neljapäeval 19.01 ja reedel 20.01 toimuvad meie koolis avatud tunnid lastevanematele ning vestlusring. Olete oodatud osalema.

Rubriigid: Koolielu

Väljasõit Tartusse

22. detsembril kell 8:30 on väljasõit Tartusse, Rooma-Katoliku kirikusse. Peale seda sõidame Jääaja Keskusesse. Tagasi jõuame orienteeruvalt kell 15.00 .

Rubriigid: Koolielu

Jõulupidu

Jõulupidu toimub 21. detsembtil kell 15:00

louluplakat

Rubriigid: Koolielu

Õppeaasta algus 1. septembril 2016 Leie Põhikoolis

Leie Põhikooli avaaktus toimub 1. septembril 2016 algusega kell 10.00

Rubriigid: Koolielu

Spordipäev Ulgel

Reibas spordipäev algas reedel, 13. mail, kell 8.30 hommikul matkaga Ulgele. Peale pidulikku avatseremooniat ja lipuheiskamist läks meeletu sportimine lahti – päeva jooksul joosti, hüpati, roniti, tehti teatevõistlusi ja läbiti seiklusrada, söödi Pireti suppi ja rabarberikooki (nämma!) ning blombiirijäätist ja sporditi edasi. Päeva kulminatsiooniks oli köievedu! Koju jõudes olime väsinud, aga õnnelikud!

DSC_1111 DSC_1122 DSC_1135 DSC_1143 DSC_1167 DSC_1406

Rubriigid: Koolielu

Kevadkontsert 2016

Reedel, 6.mail toimus Leie kooli aulas meeleolukas kevadkontsert, millega tervitati kõiki emasid. Õpilased esinesid toredate luuletuste ja lauludega, seadsid samme rahvatantsus, esitlesid loovtööd ning kooli teatritrupp õpetaja Mareti juhendamisel andis võimsa ja meeleoluka etenduse; finaaliks šõutantsu ringilt 2 etteastet võimlas.

Aitäh kõigile lastele, kes palju harjutasid ja kõik kenasti selgeks õppisid, aitäh õpetajatele suure töö eest juhendamisel ning aitäh nendele emadele, kes võtsid vaevaks kohale tulla!

DSC_1056 DSC_1062

Rubriigid: Koolielu

Jüripäeva teatejooks

Reedel, 22. aprillil toimus järjekordne Jüriöö teatejooks. Kokku osales 6 võistkonda.

9. klassi õpilaste Kalmeri, Karolini, Kristini ja Hannabeli eestvedamisel moodustati õpilastest neli võistkonda ning oma esinduse panid välja ka vilistlased ja lapsevanemad.

Võitjaks tulid vilistlased (aeg 9.23.62), lapsevanemad saavutasid II. koha (aeg 10.15.44) ning järgnesid Hannabeli võistkond III. koht (aeg 11.28.32), Kalmeri võistkond IV. koht (aeg 11.29.07), Kristini võistkond (aeg 13.39.16) ning esimese kuue hulka jooksis ka Karolini võistkond (aeg 15.21.17)

Hannabeli võistkond

 

Hannabeli võistkond (Miia, Argo, Paula, Hananbel, Tanel, Kärolin, Magda-Leena) õpilaste arvestuses I koht, üldarvestuses III.koht.

Kalmeri võistkond

Kalmeri võistkond (Keiti, Märt, Kalmer, Kaarel, Rando, Renee) õpilaste arvestuses II. koht, üldarvestuses IV. koht.

Kristini võistkond

Kristini võistkond (Kertu, Marcus, Pauline Simona, Artur, Janette, Moonika, Kristin) õpilaste arvestuses III. koht, üldarvestuses V. koht

Karolini võistkond

Karolini võistkond (Karolin, Karol, Oliver, Triinu, Marten, Disandra, Romet) õpilaste arvestuse IV koht, üldarvestuses VI koht

LAstevanemate võistkond

Lastevanemate võistkond, üldarvestuses II koht.

vilistlaste võistkond

Vilistlaste võistkond (pildilt puudub Erki), üldarvestuse I koht! Palju õnne!

Palju tänu kõigile osavõtjatele – võitis sport!

Rubriigid: Koolielu

Valge Tähekiir Leies

Kolmapäeval, 13. aprillil käis Leie kooliperel külas Marko Kaldur koos oma toreda koera Valge Tähekiirega. Vahva koer põhjustas nii õpilaste kui õpetajate hulgas palju elevust ning koera peremees rääkis kaasahaaravalt ja huvitavalt ühistest tegemistest Tähekiirega ning sellestki, mis koerale meeldib ning mille eest peitu poeb. Näiteks saime teada, et Tähekiirele meeldib maiustada, autoga sõita ja ujuda, sõpradega mängida kuid pesemise jätaks hea meelega vahele.

Tähekiir Leies

Tähekiir Leies lastega

Rubriigid: Koolielu

Leie Laulu ja luulelind 2016

Reedel 25. märtsil toimus Leie koolis järjekordne Laulu- ja Luulelinnu võistlus. Traditsiooniline võistlus lõpetas emakeelenädala ja juhatas sisse kevadvaheaja. Võistlus toimus kahes vanusegrupis. 1.-4. klassini olid salmid ette valmistatud kõigil õpilastel, mitmed astusid publiku ette nii  laulu kui luuletusega. Vanemas vanusegrupis oli küll kõrvalejääjajaid mõnevõrra rohkem, aga kokku oli luule ja lauluvõistlusel  osalejaid üle kolmveerandi kooli õpilastest.

Võistlusele andis avapaugu üllatuskõne Karl Erik Taukarilt. Superstaar edastas telefonitervituse ning soovis kõigile võistlejatele „okas kurku“.

Võistluse žürii oli väga mitmekülgne. Laululinnu žüriisse kuulusid: pikaaegne meeskoori „Sakala“ dirigent Karin Taukar , mitmekordne  Leie Laulu – ja luulelinnu võitja, meie oma vilistlane Erki Liiv, ning Vivia Teller Viljandi Kuluuriakadeemia koolimuusika erialalt, kes on lõpetanud ka Tartus  Heino Elleri nimelise muusikakooli s vioola erialal. Luulelinnu žüriisse kuulusid: Kalmetu Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ene Toomsalu, Kolga-Jaani põhikooli huvijuht Eha Fedorov  ja legendaarne Leie Põhikooli eesti keele õpetaja Maie Utt.

Luuletuste ja laulude ettevalmistamisel tegid suure töö ära muusikaõpetaja Tiiu Kivilaan, eesti keele õpetaja Maret Aava ja algklasside õpetajad Mare Vare ja Tiina Grünberg.

Väikeste luulelindude arvestuses tuli I kohale Karol Ilmjärv, II kohale Renee  Raadik ja III kohale Paula Andreson. Väikeste laululindude paremikku kuulusid Triinu Mari Raadik I koht, Renee Raadik II koht ja Magda-Leena Barkalaja III koht.

Suurte luulelindude võitjad olid Oliver Truu I koht, Moonika Lembavere II koht ja Hannabel Dreving III koht. Suure laululinnu tiitliga pärjati Oliver Truu 5. klassist.

Publiku lemmikuteks said hääletuse tulemusena Oliver Truu Laululinnuna ja Karol Ilmjärv Luulelinnuna.

Laulu ja luulelind 2016

Rubriigid: Koolielu